top of page

שמאי מקרקעין בנתניה

כפר סבא 4.jpg

שמאי מקרקעין בכפר סבא

שמאות ישראל לוגו אקספרס.png

כפר סבא

עיר במחוז המרכז, הוכרזה כעיר בשנת 1962.

שטחה כ-14 קמ"ר, נכון לספטמבר 2019 התגוררו בה כ-101,456 תושבים על 37,613 בתי אב.

כפר סבא היא מרכז מוניציפלי(מנהלי), מסחרי, של מוסדות חינוך ושירותי רפואה לאזור דרום השרון ויש בה מרכז תעשייה גדול.

תהליך העיור של כפר סבא הואץ החל מסוף שנות ה-60, הבנייה הפכה צפופה ורבים מיוצאי גוש-דן עברו להתגורר בעיר. בין השאר היו גם כמה קבוצות מאורגנות גדולות שעברו להתיישב בכפר - סבא, בהן קבוצה של קצינים מחיל הים שהקימו את שכונת חיל הים.

כפר סבא השתתפה בקליטת העלייה מברית המועצות של תחילת שנות השבעים ואף הוקם בה מרכז קליטה. בשנת 1977  התגוררו בעיר 35,000 תושבים - כמעט כפול מ־19,000 התושבים שהתגוררו בה בעת שהוכרזה לעיר 15 שנה לפני - כן.

היה ברור שגידול בלתי מבוקר יגרום לצפיפות בלתי רצויה ואיבוד הצביון כעיר קטנה טבולה בירק.

במטרה למנוע זאת, הכין אדריכל העיר יוסף קולודני ב-1976 תוכנית מתאר מקומית, שבה נעשה מאמץ להפריד בין הולכי הרגל לכלי הרכב באמצעות רשת של גנים, חלוקת העיר לרבעים, הטלת הגבלה על מספר הדירות לדונם, מעבר לבנייה מדורגת, בעלת גגות רעפים, כל זאת במטרה מוצהרת שבשנת 2000 לא יעלה מספר תושביה של העיר על 85,000.

במסגרת התוכנית המכונה "התוכנית הרביעית" (שכן הייתה זו הפעם הרביעית בה הוכנה תוכנית מתאר לכפר סבא), נבנה מרכז עירוני חדש בין הרחובות ארבל וכצנלסון שכלל את היכל התרבות ומרכז עסקים וביניהם חיברה ככר העיר.

 

מרכז שני המיועד לחינוך וספורט הוקם לאורך רחוב בן יהודה וכלל את קריית החינוך, אולמות ספורט, מגרשי אתלטיקה ואת האצטדיון העירוני.

החלטות נוספות שהתקבלו במסגרת התוכנית היו שבמרפסות הפתוחות של דירות המגורים ("מרפסות שמש") יהיו אדניות בנויות לפרחים ובבניינים המשלבים מגורים ומסחר חויבו הקבלנים לבנות אכסדרה עם קשתות לפני החנויות להגנה מפני גשם ושמש.

 

דגש מיוחד הושם על הגנים הציבוריים.

במסגרת התוכנית הופקעו שטחים והוקמה רשת נרחבת של גנים שנועדו להפריד בין הולכי הרגל לתחבורה.

ניתן כיום לחצות את כפר - סבא בהליכה מצפון לדרום וממזרח למערב בכמה מסלולים בהם עוברים בגנים, פינות חמד ומגרשי שעשועים, כשמדי פעם יש לחצות רחובות לרוחבם בלבד.

על תכנון מחדש זה של העיר זכה קולודני בפרס רכטר לאדריכלות בשנת 1984.

מאז תחילת המאה ה-21 מצויה כפר - סבא במצוקה של שטחים לבנייה. כל עתודות הקרקע הגדולות נוצלו ועיריית כפר - סבא מבקשת לצרף לתחומי העיר שטחים חקלאיים בצפון ובצפון-מזרח העיר.

בין היתר נעשה ניסיון לכלול בתחום כפר סבא את מכללת "בית ברל" ולהפוך בכך לעיר אוניברסיטאית. במקביל, מגובשת בימים אלו "תוכנית אב אסטרטגית" לתכנון עירוני בכל תחומי החיים בעיר עד לשנת 2030.

בסוף העשור הראשון של המאה ה-21 החלה בניית 'השכונה הירוקה', שכונה שנבנתה בבנייה ירוקה במערב העיר, בסמוך לסביוני הכפר, שכונת עלייה ושיכון ותיקים.
בשכונה נבנים, ומתוכננים להיבנות, כ-200 בניינים, אשר יאכלסו כ-20 אלף איש.

 

להלן סקירת השכונות בכפר סבא:

שכונות מזרח העיר:

קפלן, יוספטל, גבעת אשכול, בית ונוף, גני השרון(כפר סבא הצעירה), הדרים, הפארק.

שכונות דרום העיר:

שכונות הפועלים א- ד, גאולים, עובד בן ציון, דגניה, תקומה, אלי כהן.

שכונות מרכז העיר:

חצרות הדר, מזרחי(או משכננות), מוצקין, כיסופים, קרית ספיר.

שכונות מערב העיר:

אליעזר, שבזי, מעוז, הפרחים, סירקין, הזמר העברי, שיכון עליה, וותיקים, סביוני הכפר, הירוקה.

לעיר הגדולה תמהיל מגוון של נכסים הן בבעלות המדינה בניצוחה של רשות מקרקעי ישראל,

האוחזת בשטחים רבים ומבוקשים בעיר והן בבעלות עירייה/ פרטית.  

כשמאי מקרקעין בכפר סבא אני רואה את ההתפתחות המואצת של העיר הכוללת את תרומתו הרבה של של עירוב השימושים המציע תמהיל מגורים למול/מעל מסחר ומשרדים ובכך מעניק חווית מגורים עירונית מפותחת.

כשמאי מקרקעין בכפר סבא אני עד להתפתחות המואצת בכל התחומים ולקצב גידול האוכלוסייה בעיר אשר נובע כתוצאה ישירה מבנייה והשקעה בתשתיות, בניית מתחמי בילוי ומסחר, הכוללים בין היתר תמהיל מגורים מגוון, כל זאת לצד משיכת משקיעים מחו"ל ומישראל.

נכון להיום כפר סבא כמעט ומיצתה וניצלה את עתודות הקרקע שלה ומצויה במצוקת שטחים, על כן מבקשת לצרף למחוזותיה שטחים חקלאיים צמודים לעיר. 

על שמאי מקרקעין בכפר סבא לבצע הבחנה מדויקת בין כל שכונה ורחוב, עליו להכיר את מחירי הסביבה ואת ההבדלים ברמות המחירים בכל האזורים, להכיר את תכניות בניין העיר השונות והעתידיות בעיר כפר סבא, להכיר את הוועדה המקומית לתכנון ובנייה כפר סבא, עבור כל נתוני הרישוי והתכנון הרלוונטיים.

הכרת אזורי ומתחמי פינוי בינוי ותמ"א 38 אשר מבוצעים בעשור האחרון ביתר שאת.

 

כשמאי מקרקעין בכפר סבא, משרדי מבצע חוות דעת רבות הכוללות בין היתר,

הערכות שווי לכל סוגי הנכסים במגורים: דירות מגורים, דירות גן, פנטהאוזים, דופלקס גג, טריפלקס, צמודי קרקע, דירות נופש, יחידות נופש.

חוות דעת לפני קניה שמאות טרום רכישה / מוקדמת וחוות דעת לפני מכירה ולכלול את הביטי המיסוי והתשלומים הנוספים שיכולים לחול על המוכר בעת המכירה.

משרדנו מתמחה בהיטלי השבחה ובין היתר בכל תכניות בניין העיר התקפות ובעלי ידע וניסיון בחקיקה ובפסיקה הקיימת ובכך מפחית ללקוחותיו את דרישת תשלום היטל ההשבחה.

משרדנו בעל מומחיות וניסיון רב שנים בהגשת חוות דעת למס שבח(כנספח לשומה עצמית) בגין אומדן עלויות בנייה או שיפוצים בהעדר קבלות, משרדנו אף משתתף בדיונים במיסוי מקרקעין לפי הצורך.

משרדנו מתמחה בשמאות מקרקעין בכפר סבא במכלול הנושאים הבאים:

 • חשיפה להיטל השבחה.

 • השגות לשומות ועדה.

 • הערכות שווי וחוות דעת מלאות לכל סוגי הנכסים:

      מסחרי

      משרדים

      מגורים

      מגורים/שמאות טרום רכישה

 • הערכות שווי וחוות דעת לכל סוגי התשלומים לרשות מקרקעי ישראל.

 • ירידת ערך ותביעת פיצויים לפי סעיף 197 לחוק התכנון והבנייה.

 • עריכת טבלאות הקצאה ואיזון ע"פ תקן 15.0 של הוועדה לתקינה השמאית.

 • עריכת חוות דעת בטוחה למתן אשראי ע"פ תקן 19.0 של הוועדה לתקינה שמאית

 • דוחות אפס לבנייני מגורים, תמ"א 38 הריסה וחיזוק, הריסה ובנייה מחדש ופינוי בינוי.

 • חוות דעת לבית משפט

 • חוות דעת לכונסי נכסים

 • שיעור קומבינציה ראוי

למשרדנו ניסיון של שנים רבות,

כשמאי מקרקעין בכפר סבא ומתמחים בעיר כפר סבא והסביבה.

נשמח לייעץ לכם ולעמוד לרשותכם

בכל תחום בו אתם זקוקים לשמאי מקרקעין בכפר סבא.

שכונת הפארק

 מחתם בנייה חדש המשלב בנייה צמודת קרקע
בשיטת בנה ביתך(בניה עצמית) בפרויקט קוטג'ים  בסטנדרט בניה גבוה שכתוצאה  הפכו את השכונה למבוקשת מאוד ובעיית חתך סוציו אקונומי גבוהה

IMG_20200428_101314.jpg
כפר סבא הירוקה 3.jpg

כפר סבא הירוקה

השכונה הירוקה היא השכונה הגדולה בכפר סבא, אשר תוכננה להוות תחליף ירוק (משמע, מופחת זיהום) לנוף העירוני האופייני. השכונה מורכבת ברובה מבניינים בעלי 5–17 קומות אשר מופרדים זה מזה על ידי שבילי הליכה, שבילי אופניים וגינות ציבוריות. לשכונה הירוקה פארק, קניון ובתי ספר הייחודיים לה

שיכון עלייה.jpg

שכונת עליה

שיכון עליה, או שכונת עליה, נמצא בצפון מערב כפר סבא, ישראל. הוקם בראשית שנות החמישים על ידי משרד העבודה. השכונה הוקמה על מנת לקלוט עולים

מאירופה אחרי מלחמת העולם השנייה

סביבה המאופיינת בבנייה נמוכה: בתים צמודי קרקע (קומה אחת או שתיים) או בבניינים בעלי שתי קומות

שכונת אליעזר

שכונת אליעזר נמצאת בחלקה הצפוני של כפר סבא. השכונה הוקמה בשנת 1939 והייתה תחילה יישוב חקלאי עצמאי. נבנו בה 110 בתים, ולכל יחידת מגורים הוצמד משק עזר לצורכי פרנסה. מאוחר יותר צורפה השכונה למושבה כפר סבא, וכך הייתה לשכונה הראשונה של המושבה. מאופיינת בבתים פרטים צמודי קרקע יוקרתיים

Modern House

צריכים יעוץ/ חוות דעת/ שמאות
בעיר כפר סבא

054-9197002

bottom of page